Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 10:53
 
Deva Partisi basınla bir araya geldi
Demokrasi ve Atılım Partisi Mardin İl Başkanı ve Kurucu İl Heyeti basın mensuplarıyla bir araya geldi.
politika Haberi
  Deva Partisi basınla bir araya geldi

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan ve Kurucu İl Heyetindeki M. Yener Ensari, Jindar Üşenmez, Ömer Korkut, Mehmet Emin Demirel ile Sinan Mahmutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda Mardin’deki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Özel bir restoranda gerçekleşen tanıtım toplantısında il başkanı ve kurucu heyetindeki üyeler tanıtılırken İl Başkanı Aydoğan, izleyecekleri yol ve teşkilat yapısı hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Mesut Aydoğan, Mardin’de siyaset alanında yeni bir soluk getireceklerini belirterek, atamalardan beri halkın her kesimden büyük bir teveccühün olduğunu söyledi.

Halktan gelen büyük teveccühün kendilerini mutlu ettiği kadar sorumluluklarını artırdığını belirten Aydoğan, “Teşkilatlanma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Halkımızın her kesiminden çok yoğun bir teveccüh olduğunu belirtmek istiyorum. Bu ilgi alaka ve teveccüh bizi mutlu ettiği kadar sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu da göstermiştir. Tüm Türkiye için kurulmuş yeni bir partinin birer kurucu üyeleri ve başkanları olarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Mardin dinlerin ve dillerin kardeşçe yaşadığı bir coğrafya ve mozaik. Allah kısmet ederse yönetimlerimizi bu yapıya uygun teşekkül etme gayreti göstereceğiz. Toplumun her kesiminden insanların bir araya gelerek yeni bir siyasi kültür, yeni bir siyasi kimlik oluşturmak için mücadele vereceğiz. Başta kadın ve gençlerimize seslenmek istiyorum dertlere DEVA olmak için sizleri yanımıza bekliyoruz. Katılımlarınız bizim için çok önemlidir .” dedi.

 

Masumiyet kaidiyle katkı sunabileceğine inandığımız herkesle çalışabiliriz

Partinin ildeki teşkilatlanma sürecine de değinen Aydoğan, “Teşkilatlanma çalışmalarımız tüm hızıyla il genelinde sürmektedir. Toplumun her kesimden insanımızı partimize katmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Teşkilatlanma çalışmaları kapsamında ilçe yönetimlerimizi belirlemek için sürekli görüşmeler yapıyoruz. Bu konuda 1000’e yakın kişiyle irtibat halindeyiz. Kısa süre içerisinde Mardin’de teşkilatlanma çalışmamızı tamamlayarak yönetimlerimizi duyuracağız. Masumiyet kaidiyle katkı sunabileceğine inandığımız herkesle çalışabiliriz. Ancak kotalarımız var. Örneğin ciddi bir kotamız; daha önce hiç siyasette girmemiş insanları da yönetime almak istiyoruz. Bu kotamız yüzde 50’dir. Ayrıca yüzde 35 kadın kotasını da tutturmaya çalışıyoruz. Bunun içinde kadınlara çağrıda bulunuyoruz. Hiç çekinmeden parti kurucularımızla irtibata geçebilirler. İnşallah bu konuda tüm kolaylıkları sunacağız. Bunu yapmak içinde kadın dernekleriyle de bir araya geleceğiz. Birde yüzde 3 engelli kotamız var. İl Başkanlığı binamız da oluştururken imkanlar dahilinde engelli vatandaşlarımızı düşünerek kolay ulaşacakları imkanlar sağlayacağız. Biz son ana kadar liyakat sahibi en iyi ekibi oluşturmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“Çiftçiler yalnız bırakıldı

Mardin Ovasında çiftçilerin yaşadığı elektrik sorununa değinen Başkan Aydoğan, “Zar zor geçinmeye çalışan çiftçiler biliyorsunuz üretimin en büyük kanadını oluşturuyorlar. DEDAŞ gibi bir problemle baş başa bırakılmışlar. Bu üretimin önünü ciddi bir şekilde kesmektedir. Uçsuz bucaksız bu ovada o kadar verimli topraklar varken  ekim yapılmıyor. Ekim yapanlar da şuan ciddi bir manada zarları söz konusudur. Ekenler yatırım yaptı ama ekini sulayamadığı için ekonomik olarak çöküntüye maruz kalmaktadırlar.  Yıllardır İstanbul’da ve bir çok metropolde projelere imza atan  anlayış ne yazık ki GAP’ı bitirme konusunda kararlılığını yerine getirememiştir ve gösterememiştir. Dolayısıyla insanları elektriğe muhtaç etmek doğru değildir. Eğer GAP tamamlanırsa çok daha verimli ürünler geliştirileceği aşikardır.”

“Basın özgürlüğüne önem veriyoruz”

Keskin kalemlerin istenmediğini vurgulayan Aydoğan, “Basın mensuplarının yapmış olduğu işin kutsallığının yanında çok zor bir dönemden geçtiğinizi biliyoruz. Birçok basın mensubu gözaltındadır, cezaevindedir. Veya yaptıkları haberler nedeniyle sayısız dava ve soruşturmalara maruz kalmaktadırlar. Yani keskin kalemler istenmemektedir. Bu siyasi iklimde siz değerli basın mensuplarına düşen görevin hem zor hem de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve farkındayız. İktidar olma hedefinde yürüyen partimiz inşallah iktidarı döneminde hukukun üstünlüğü, temel hak ve özgürlüklere ve basın özgürlüğüne önem vermektedir ve bunun gereğini yapacaktır.” şeklinde konuştu.

Toplantı DEVA Partisi İl Başkanı Mesut Aydoğan’ın basın mensuplarından gelen soruları yanıtlamasının ardından son buldu.

Genel Başkan Ali Babacan tarafından İl Başkanı olarak görevlendirilen Mesut Aydoğan’ın yönetimindeki partinin kurucu heyetinde; yönetici ve iş insanı Ömer Korkut,  Ziraat Mühendisi ve çiftçi Jindar Üşünmez,  İş insanı Mehmet Emin Demirel,  Mimar Sinan Mahmutoğlu, Yüksek Jeodazi Fotogrametri Mühendisi ve Yerel yönetimler ile Gayrimenkul Değerleme Finans Uzmanı M. Yener Ensari yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , Deva, Partisi, , basınla, bir, araya, geldi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
  Deva Partisi basınla bir araya geldi
  Deva Partisi basınla bir araya geldi
  Deva Partisi basınla bir araya geldi
  Deva Partisi basınla bir araya geldi
  Deva Partisi basınla bir araya geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı