Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 10:58
 
Corona Habur Sınır Kapısını vurdu
Corona Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ekonomik can damarını vurdu. Küzey Irak'taki salgın nedeniyle Habur sınır kapısı bir hafta süre ile kapatıldı.
EKONOMİ Haberi
Corona Habur Sınır Kapısını vurdu

 

Irak  Bölgesel Yönetimi , Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'nın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir hafta süreyle kapatıldığını duyurdu. Sınır kapısından sadece ticari geçişler yapılabilecek.

 Habur Sınır Kapısı, yolcu ve turistler için bir hafta süreyle kapatıldı. Sınır kapısı sadece ticari geçişler için açık olacak. Sınır kapısında özel durumlar için Küzey Irak Bölgesi İçişleri Bakanlığı'ndan izin alınmak koşuluyla geçişler yapılabilecek.

Küzey Irak yetkilileri kentleri arasındaki seyahat yasağının devam edeceği belirtilen açıklamada, Irak şehirleri ile seyahatin de bir hafta süreyle tamamıyla durdurulduğu ifade edildi.

Küzey Irak  yetkilileri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İbrahim Halil (Habur) Sınır Kapısı’nın bir hafta boyunca kapalı kalacağını açıkladı. Sınır kapısından sadece ticari geçişler yapılabilecek.

Küzey Irak yetkilileri, Covid-19 tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı.

Bu çerçevede Küzey Irak Bölgesi ile Türkiye arasındaki İbrahim Halil Sınır Kapısı, yolcu ve turistler için bir hafta süreyle kapatıldı. Sınır kapısı sadece ticari geçişler için açık olacak.

Sınır kapısında özel durumlar için Küzey Irak  İçişleri Bakanlığından izin alınmak koşuluyla geçişler yapılabilecek.

Küzey Irak Bölgesi illeri arasındaki seyahat yasağının devam edeceği belirtilen açıklamada, Küzey Irak  ile Irak kentleri arasında seyahatin bir hafta süreyle tamamıyla durdurulduğu ifade edildi.

Açıklamada, market, lokanta ve diğer işyerlerine girişlerin maske ile yapılacağı ve maskesiz müşteri kabul eden işyerlerinin 10 gün kapatılacağı ve sahiplerine 800 dolar ceza kesileceği kaydedildi.

Yeni kararlara göre, park, kafeterya ve çay ocakları kapatılacak ve taziye ve düğünler yasaklanacak.

Özel sağlık merkezleri ve diş doktorlarının muayenehaneleri de 14 gün süreyle kapalı olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Corona, Habur, Sınır, Kapısını, vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı