Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:46
 
Çin Devlet başkanına sabun gönderdi ,Çin'den yüklü sipariş aldı.
Mardinli doğal sabun üreticisi Şehmus Özdener, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’e gönderdiği sabunlar ardından Çin’li firmalar Mardin’den sabun almak için sıraya girdi.
YAŞAM Haberi
Çin Devlet başkanına sabun gönderdi ,Çin'den yüklü sipariş aldı.

Corona Virüse karşı mücadelede destek vermek için Çin Devlet Başkanına sabun gönderen Aselcioğlu sabunculuk şirketi sahibi Şehmus Özdener’e önce Çin Ankara Büyük elçisinden Şi Cinping adına teşekkür telefonu geldi. 
Ardından Çinli bir firma Mardin’den yüklü miktarda doğal sabunlar almak için anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmadan sonra her hafta Mardin’den Çin’e bir konteynır dolusu sabun gönderilecek.

Çin’li firmalar sabun almak için sıraya girdi
Çin’li bir firma ile sabun ticareti konusunda anlaşma imzaladıklarını belirten  Aselcioğlu Sabunculuk Şirketi Sahibi Şehmus Özdener, Mardin’de üretiğimiz doğal sabunları keşfeden Çin’li firma bizden yüklü miktarda sabun anlaşması imzaladığını söyledi.
Yapılan anlaşma gereği her hafta Çin’e bir konteynır Mardin sabunu göndereceklerini ifade eden Özdener,”  Bu içinde Çinden bir heyet geldi. Türkiye’deki temsilcilikleri aracılığı ile görüşme yaptık. Sabunları incelediklerini ve beğendiklerini ilettiler. Çin’li firma bizden Yasemin sabunu, Keçi sütü,bal,Hindistan cevizi ,Renkler beyaz,Papatya,limon ,Sarı,Gül Pembe,Lavanta,Lila,Aloevera Zeytinyağı Yeşil sabun siparişi istedi. Bizden yüklü miktarda sabun almak istediler. Bizde gerekli anlaşmaları yaptıktan sonra Her hafta Mardin’de bir konteynır dolusu sabunları Çin’e göndereceğiz. Çin’den hariç şu ana kadar 27 farklı ülkeye sabun gönderiyoruz. Bir çok ülke bizden sabun almak için irtibat kuruyor. Fakat siparişlere yetişemediğimiz cevap veremiyoruz.”dedi

Şi Cinping’e sabun gönderince  magazinci sanatçılar benimle alay etti
Corona virüs slgının yaşandığı Çin’e destek vermek amacıyla Çin Devlet Başkanı Şi Cingpin’e sabun gönderdiğimde bazı magazinci sanatçılar benim dalga geçtiğini hatrlatan Özdener, şunları söyledi.” Bıttım, badem, defne ve lavanta sabunlardan oluşan paketi Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’e gönderdim.  Çin Ankara Büyükelçisi aracılığı ile bana teşekkür  telefonu geldi. Ardından Çin’li bir firma bizimle sabun anlaşması imzaladı. Şimdi Çin’e sabun ihracat edeceğiz. Benimle alay eden sanatçılar ülkelerine ne katkısı vardır. Merak ediyorum. Hem devletimiz kazanacak. Hem de Mardin’de istihdam sayısı yükselecek. Ülkem adına çok mutluyum.”şeklinde ifadelerini kullandı.
Ürettiğimiz doğal sabunlar sağlığa yararlıdır
Aselcioğlu firması  olarak ürettiğimiz sabunlar tamamen doğal ürünlerden ürettiklerini  kaydeden Özdener, şunları aktardı,”  Ciltte faydalı olduğu  için  egzema,kaşıntı,sivilce  ve yüzdeki  siyah noktalara karşı sabun imal ediyoruz. Tüm firmaların ve insanların gözdesi olduk. Eşek sütü sabunumuz ,yüzdeki sivilce akne ve güneşli lekesi  gibi genel olarak yüz bakım  ve temizliği için kullanılmaktadır.Ardıç Katranı sabunlarımız da Sedef ,Egzema,kaşıntı ve mantar hastalığına karşı etkili olmakatadır.İnce telli saçlar için saf zeytin  yağlı sabunlarımız ,bakteriye karşı  ise ürettiğimiz  lavanta sabunu  etkili olmaktadır.Kekik ve papatya sabunları da üretimini yaptığımız doğal sabunlarımızdır. Corona virüs’e karşı doğal sabunu tavsiye ediyorum. Sabun virüse karşı etkili bir özelliği vardır. ” Şeklinde konuştu

Sabun üretimi  5 kat arttı
 27 farklı ülkeye sabun ihracatı yaptıklarını vurgulayan Özdener,”  Şu anda satışlarımız rekor bir şekilde yükselmektedir. Üretimimiz 5 kat arttı. Normalde 60 ton olan sabun üretimimiz  şu anda yaklaşık  300 tona vardı.  Çin’den Amerik’ya,Ortadoğu ülkelerinden Almanya’a kadar sabun gönderiyoruz.Türkiye’nin dört bir yanından sipariş alıyoruz. Önceliği iç piyasaya veriyoruz. Kendi halkımızın yararlanmasını istiyoruz. İnşallah Mardin’de istihdamın artması için elimden geleni yapmaya çalışacağım.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çin, Devlet, başkanına, sabun, gönderdi, ,Çin'den, yüklü, sipariş, aldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı