Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:16
 
Büyükşehir Belediyesi görme engellileri yalnız bırakmadı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla görme engelli bireyleri ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Belediyesi görme engellileri yalnız bırakmadı

Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı sosyal hizmet uzmanı Mehmet Yıldız, beyaz bastonun görme engelli vatandaşlar için hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Yıldız, “Beyaz baston, görme engelli bireyler için günlük hayatta destekleyici ve yardımcı bir araç olduğu gibi sosyal hayatta yaşamı daha özgür kılan, güvenli hissettiren ve daha aktif rol almayı sağlayan hayati bir araç. Görme engelliler bu kadar önemli olan beyaz baston dünyada her yıl 15 Ekim günü Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü olarak idrak edilmektedir” dedi.

Görme engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek morallerini yüksek tutmak istediklerini aktaran Yıldız, “Bu kapsamda görme engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları ve karşılaştıkları engellere dikkat çekmek, yalnız olmadıklarını hissettirtmek ve engelli bireylerin günlük yaşamında etkin rol oynayan beyaz bastona ilişkin farkındalık oluşturmak için görme engelli bireyler ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim ettik” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, görme, engellileri, yalnız, bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı