Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:10
 
Bülent Turan'dan ihraç tepkisi: İnsanların aklıyla dalga geçmeyin
HDP, cinsel saldırıyla suçlanan Mardin Milletvekili Tuma Çelik'i partiden ihraç etti. Kararı değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, skandal olayı kapatma çabasına giren HDP'ye sert sözlerle yüklendi.
politika Haberi
Bülent Turan'dan ihraç tepkisi: İnsanların aklıyla dalga geçmeyin

HDP'de, Muş Milletvekili Mensur Işık'ın eşi Ebru Işık'a şiddet uygulamasının ortaya çıkmasından hemen sonra partide bir başka skandal gün yüzüne çıkmıştı. HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla harekete geçen Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılmasını öngören dosyayı hazırlayıp TBMM'ye göndermiş, Çelik ise partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.

HDP'DEN İHRAÇ KARARI

HDP cinsel saldırıyla suçlanan Mardin Milletvekili Tuma Çelik'i partiden ihraç ettiğini açıkladı.

BÜLENT TURAN'DAN TEPKİ

İhraç kararını sosyal medya hesabından değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ''İstifa eden malum vekili ihraç etmişler! "İstifa"eden "ihraç"mı edilir?İnsanların aklıyla dalga geçmeyin! Olayı kapatma çabasının, sessizliğin, samimiyetsizliğin ortaya net bir şekilde çıkması üzerine alınan bir karar olduğu açık. Bundan sonra görev önce Meclisin sonra yargının'' ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bülent, Turan'dan, ihraç, tepkisi:, İnsanların, aklıyla, dalga, geçmeyin,
Yorumlar
Haber Yazılımı