Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 11:05
 
BBP Şahin ile Şahlanacak
İş adamı Mehmet Levent Şahin Türkiyem ve Partim için elimi ve gövdemi taşın altına koymaya hazırım.
SİYASET Haberi
BBP Şahin ile Şahlanacak

Büyük Birlik Partisi, Genel Başkan Adayı Mehmet Levent Şahin, 1974 yılında Malatya, Battalgazi, Boran köyünde doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Battalgazi ilçesinde tamamladı.

Malatya İnönü Üniversitesi, Dil Tarih ve Edebiyat Fakültesi’ni bitiren Şahin ikinci üniversite eğitimini Mısır Elezer Üniversitesi İslam Fizyoloji bölümünü tamamlayarak diplomasını almıştır.

İyi derecede Arapça, Farsça, Rusça İngilizce, Osmanlıca ve Zazaca bilen Şahin, Malatya'nın en köklü ve tanınmış ailelerinden birine mensup olduğu bilinmekte olup Kadir-i Dergâhı, Halisi'ye kolu büyüklerinden olan ‘Şeyh Abdullah Fahri Baba’ ve ‘Şeyh Boranlı Mustafa Baba'nın’ ikinci kuşak torunlarındandır.

Siyasi hayatının başlamasında, 1986 yılı ‘Milliyetçi Hareket Partisi’, Malatya İl Başkanı Cumali Pak bey'in desteği ile Ülkü Ocaklarını tanıması sonucunda olmuştur.1988'de Malatya Fatih Lisesi Okul Birliği Başkanlığı, 1991 Malatya Okullar Birliği Başkanlığı yapmış olan Şahin, 1993 yılında Muhsin Yazıcıoğlu başkanlığında kurulan ‘Büyük Birlik Partisi’ kurucu üyelerindendir. Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Gölge' lakabı ile hitap ettiği Sayın ŞAHİN, Muhsin Yazıcıoğlu'na olan bağlılığı ve sadakati ile birlikte davasında ki özverili çalışmaları sebebi ile 2003/2009 yılları arası Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşundan itibaren Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yol arkadaşlığı devam eden Şahin 2009 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun şüpheli helikopter kazasında ki ölümü ile birlikte On dokuz yıl boyunca lakabı ile müsemma, adeta bir gölge gibi peşinde olup ölümünden sonra da bu davanın içinden ayrılmamıştır.

Bir dönem Muhsin Yazıcıoğlu, Korkut Eken, Abdullah Çatlı ve Kaşif Kozinoğlu ile birlikte yol arkadaşları olan Mehmet Levent Şahin Mayıs 2020 yılı itibariyle Büyük Birlik Partisi’nin belkemiği diye isimlendirilen teşkilat mensupları ve Yazıcıoğlu Ailesinin de istişaresi ile alınan karar ile Genel Başkan adaylığını kamuoyuna açıklamıştır. Malatyalı işadamları listesinde yeri olan Mehmet Levent ŞAHİN,

2017 yılında Kardeş Ülke Azerbaycan'da kurulan Türk İslam Birliği Genel Başkanlığına seçilmiş olup, görevini hala sürdürmektedir. Mehmet Levent Şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BBP, Şahin, ile, Şahlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı