Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 14:41
 
Ak Parti Mardin 7'inci Olağan İl Kongresi Yapıldı.
Artuklu kapalı spor salonunda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilen kongrede, partililer içeriye maske ve ateşleri ölçülerek alındı.
politika Haberi
Ak Parti Mardin 7'inci Olağan İl Kongresi Yapıldı.

Kongrede açılış konuşmasını yapan Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı/Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Sayın Hayati Yazıcı AK Parti Mardin 7.Olağan İl Kongresi'nde konuşmalarını yaparak eski ve yeni Türkiye'nin duruşu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ak Parti 7.ci Olağan Kongresine, Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörümüz Sayın Abdullah Ağral,Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şehmus Dinçer,Cengiz Demirkaya,MKYK üyesi Orhan Miroğlu, İş adamı ve eski siyaseti Süleyman Bölünmez,İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ ve Muş İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:Tabi ki kongrelerimizi çok daha farklı biçimde yapmayı hayal ediyorduk. Salgın şartlarından dolayı ekim ve Kasım aylarındaki bir kaç il dışında maalesef bu ziyaretlere imkan bulamadım.AK Parti milletin kurduğu, bugüne kadar da milletin getirdiği bir partidir.AK Parti seçimden seçime millete giden bir parti olmadı. Yılın 365 gününü, günün 24 saatini milletimizin hizmetine adayan bir partiyiz.Bu ülkede tatlı su demokratları vardır. Bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Yüzleri seçimden seçime görülür.Partimiz kapatma dahil pek çok tehditle yüzleşirken de vesayetin cenderesinde mücadele ederken de hep bu anlayışla hareket etti.Başlattığımız yatırımları, projeleri en küçük bir kesintiye uğratmadık. Kuru kuruya demokratlık yapmadık.81 vilayetimizin tamamında eğitimden sağlığa ulaşımdan enerjiye her alanda yüzümüzü ağartan hizmetlere imza attık.Sıkıntılı dönemi en az kayıpla tamamlamanın gayreti içinde olduk.Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için ne gerekiyorsa yaptık.Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik.Dışarıda da tarihi bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz'den Karabağ'a kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade ile kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik.Türkiye yaptığı hamlelerle sömürü üzerine kurulu asırlık düzeni kökünden sarsıyor.Artık bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar masumların kanı pahasına uygulanamıyor.Terör olayları körüklenemiyor.Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü?Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın tarih kendi hükmünü veriyor. Bize demokrasi üzerinden eleştiri yöneltenler, sıkışınca demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan geri kalmıyorlar. Bizi insan hakları konusunda eleştirenler en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Terör örgütlerini başka yerde desteklerler, kendi topraklarında en ufak bir eyleme izin vermezler. Bundan sonra ektiğimiz tohumların hasılasını toplama vaktidir. Güçlü Türkiye'ye hiç olmadığımız kadar yakınız."

KILIÇDAROĞLU'NA: NEDEN 56 GÜNDÜR SESSİZ?

Erdoğan, "Önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette her seçim önemlidir. 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır. Hâlâ eski Türkiye özlemi ile yanıp tutuşanlar, terörün, darbenin hakim olduğu kötü günleri bu ülkeye geri getirmek isteyenler var güçleriyle savaşıyor.CHP'nin başındaki zat partisindeki taciz iddialarına 56 gündür sessiz. Neden konuşmuyor.

"Tacizlerin üstünü örterek güçlerini korumaya çalışıyorlar"
"Hala eski Türkiye özlemi ile yanıp tutuşanlar var. O kötü günleri getirmek isteyenler var gücüyle çalışıyor" diyen Erdoğan, CHP içindeki taciz ve tecavüz olaylarını hatırlattı. Kılıçdaroğlu'nun sessizliğine değinen Erdoğan, "Kendi partilerini saran taciz ve tecavüzlerin üstüne örterek güçlerini korumaya çalışıyorlar. CHP'nin başındaki zat bu olaylara 56 gündür sessiz. Neden konuşmuyor?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Bize demokrasi üzerinden eleştiri yöneltenler, sıkışınca demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan geri kalmıyorlar. Bizi insan hakları konusunda eleştirenler en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Terör örgütlerini başka yerde desteklerler, kendi topraklarında en ufak bir eyleme izin vermezler.

"Düzeni bozduğumuz için hedefteyiz"

Artık bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar masumların kanı pahasına uygulanamıyor. Terör olayları körüklenemiyor. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü? Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın tarih kendi hükmünü veriyor. Doğu Akdeniz'den Karabağ'a kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade ile kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Türkiye yaptığı hamlelerle sömürü üzerine kurulu asırlık düzeni kökünden sarsıyor.

"81 vilayetimizin tamamında hizmetlere imza attık"
Başlattığımız yatırımları, projeleri en küçük bir kesintiye uğratmadık. Kuru kuruya demokratlık yapmadık. 81 vilayetimizin tamamında eğitimden sağlığa ulaşımdan enerjiye her alanda yüzümüzü ağartan hizmetlere imza attık. Sıkıntılı dönemi en az kayıpla tamamlamanın gayreti içinde olduk. Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için ne gerekiyorsa yaptık. Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik.

Çok sayıda partilinin katıldığığı kongrede tek aday oolan Faruk Kılıç,tekrar AK Parti Mardin İl Başkanı olarak seçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Mardin, 7'inci, Olağan, İl, Kongresi, Yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı