Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 09:33
 
2 kadını öldüren polis hakim karşısına çıktı
Ömerli’de eşi Belma Çınar ve kayınvalidesi Ümmühan Güllü’yü öldüren polis memuru Seyfullah Çınar, “tahrik” savunmasında bulundu.
YAŞAM Haberi
2 kadını öldüren polis hakim karşısına çıktı

Mardin’in Ömerli ilçesinde 28 Ekim 2019 tarihinde evli olduğu Belma Çınar ile kayınvalidesi Ümmühan Güllü’yü ateşli silahla öldüren polis memuru Seyfullah Çınar’ın “tasarlayarak öldürme” suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. Mardin 5’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Seyfullah Çınar, Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulunurken, öldürülen kadınların yakınları da duruşmayı izledi. Kimlik tespitinin ardından duruşmaya geçildi.

Çınar, savunmasında cinayeti tahrik edildiği için işlediğini iddia etti.

EMNİYET İFADESİNİ HATIRLAMADI

Mahkeme başkanı Çınar’ın emniyet ifadesini okuyarak, hatırlayıp, hatırlamadığını sordu. Çınar, “Ben o zaman kendimde değildim tedavi görüyorum zaten geçmişe dair boşluklar var. Hatırlamıyorum” cevabını verdi.

Savcılık mütalaasını daha sonra sunacağını belirtirken, bu aşamada tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti de sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, bir sonraki duruşmayı 18 Eylül’e erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2, kadını, öldüren, polis, hakim, karşısına, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı